Leśna Polana

Katarzyna Michalska – polska autorka, która jeszcze nigdy nie zawiodła swoich fanów. Nowy cykl jej twórczości rozpoczyna powieść obyczajowa pt. „Leśna Polana”. Brzmi przyjaźnie, może nawet kojąco – takie niestety nie jest.

Akcja przeniesiona została do wieku XX, więc powieść jest niemalże współczesna. Główne wątki krążą wokół sześciu bohaterów – trzech mężczyzn i trzech kobiet. Panie poznały się szpitalu psychiatrycznym – wszystkie miały za sobą trudne przejścia. Panowie z kolei połączeni byli życiem pod jednym dachem z brutalnym ojcem sadystą. Powieść choć obyczajowa pełna jest makabrycznych przeżyć, przeplecionych z wizją cudownego życia o jakim marzyło dwoje połączonych ze sobą namiętnym uczuciem bohaterów.

Zagadka książki, o której każdy będzie mógł dowiedzieć się zgłębiając się w lekturę nie zostanie rozwiązana. Zresztą do dobrze, bo to idealnie pasuje do całokształtu książki. Katarzyna Michalska to postać niezwykle barwna, więc fakt, że potrafiła wykreować tak nienaturalnie podłe sceny budzi wielki podziw.