Fernando Botero

Malarz Fernando Botelo urodził się 19 kwietnia 1932 roku w Medellínie. Jest obecnie jednym z najbardziej popularnych malarzy współczesnych. Kolumbijski artysta zajmuje się nie tylko malarstwem, ale również rzeźbiarstwem. Jego ironiczna kreatywność wzniosła go na wyżyny sztuki. Tworzy ciekawe, finezyjne karykatury, które prezentowane są na całym świecie.

Sędziwy malarz z pasją

Artysta, mimo swojego podeszłego już wieku, wciąż tworzy, choć z mniejszym zaangażowaniem i na wiele mniejszą skalę. Wciąż jednak aktywnie uczestniczy w swoim malarskim środowisku. Wśród jego najcenniejszych i najwybitniejszych dzieł znajdują się takie pozycje jak:

  • Delfina

  • czy Mona Lisa.

Autor dzieł ma za sobą burzliwą historię, w tym również konflikt z prawem. Mimo tego, jego nazwisko nie okryło się niechlubną sławą. Wciąż organizowane są wystawy jego dzieł, na które za każdym razem przybywają setki miłośników jego karykaturalnego, wręcz nieco żartobliwego malarstwa. Część dzieł znajduje się w rękach prywatnych inwestorów, niektóre jednak są także w posiadaniu muzeów.